O nas

Motto naszej placówki:

„Aktywność twórcza dziecka wyrażana w formie ruchowej, słownej, plastycznej jest budującą wartością dzieciństwa”

Witamy na stronie internetowej placówki edukacyjnej „Tulipanów”. W chwili obecnej prowadzimy przedszkole oraz żłobek.

KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA NASZEJ PLACÓWKI

 1. Centrum Edukacyjne „Tulipanów” umożliwia integrację dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym
 2. Stwarzamy warunki do rozwoju i edukacji dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym
 3. Nasza placówka dba o każde dziecko w sposób zindywidualizowany
 4. W naszej placówce tworzymy warunki wyrównywania szans edukacyjnych i dbamy o rozwój społeczny i emocjonalny naszych wychowanków
 5. Poprzez realizację autorskiego programu o profilu artystyczno – językowym stwarzamy możliwość rozwoju każdemu wychowankowi placówki
 6.  Chcemy, aby nasza placówka nadal utrzymywała utrwaloną pozycję w środowisku a absolwenci naszego centrum osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

  KONCEPCJA PRACY NASZEGO ŻŁOBKA

         Nasz żłobek stworzony został z myślą o dzieciach w wieku od 6-tego miesiąca życia do 2,5 lat i ma na celu zapewnienie najmłodszym możliwości wszechstronnego rozwoju, oraz przygotowanie dzieci do przedszkola poprzez :

 • Zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa pod względem psychicznym i fizycznym
 • Naukę podstawowych zasad higieny i kultury osobistej
 • Wspólne zabawy grupowe w ramach prowadzonego programu adaptacyjnego
 • Zaspokajanie potrzeb fizycznych, społecznych, psychicznych i emocjonalnych dziecka

KONCEPCJA PRACY NASZEGO PRZEDSZKOLA

 • Integracja dzieci
 • Zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom
 • Zaspokajanie potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym (psychicznych, fizycznych, emocjonalnych, społecznych i potrzeby akceptacji)
 • Stwarzanie możliwości każdemu dziecku obcowania ze sztuką poprzez udział w zajęciach artystycznych (muzycznych, plastycznych i teatralnych)
 • Stwarzanie możliwości każdemu dziecku obcowania nie tylko z językiem ojczystym ale również z językiem obcym poprzez udział w codziennych zajęciach językowych (j. angielski, j. chiński)
 • Kształcenie artystycznej postawy dziecka jako członka rodziny, zbiorowości przedszkolnej oraz społeczeństwa
 • Pomoc rodzicom w zakresie opieki wychowawczej i psychologicznej poprzez organizowanie różnych spotkań w postaci prelekcji i warsztatów.

Nasze przedszkole działa od 1998 roku i zapewnia opiekę, wychowanie i edukację dzieciom w wieku od 2,5-7 lat. Jest to placówka, która realizuje podstawowy program wychowania przedszkolnego, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wzbogacony programem autorskim o profilu artystycznym i językowym. Proponujemy również bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Nad wychowaniem i edukacją naszych przedszkolaków czuwa wyspecjalizowana kadra pedagogiczna z kierunkowym wykształceniem – Wychowanie Przedszkolne i Pedagogika Wczesnoszkolna.

Placówka mieści się w willowej dzielnicy Sosnowca w parterowym budynku, który otoczony jest dużym ogrodem. Posiadamy własny, dobrze wyposażony plac zabaw, gwarantujący naszym wychowankom bezpieczną i doskonałą zabawę na świeżym powietrzu. Cały teren obiektu jest ogrodzony, a budynek posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

W naszym przedszkolu funkcjonują trzy grupy, które z najnowszą tendencją  mieszane są wiekowo. Prowadzimy również grupę zerową.

Posiadamy własną kuchnię, zapewniającą całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, I podwieczorek, II podwieczorek). Wszystkie posiłki są świeże, przygotowywane na miejscu. Uwzględniamy indywidualną dietę dziecka.

Placówka funkcjonuje w godzinach od 6:30 do 17:30, przez cały rok kalendarzowy.

Dajemy szansę adaptacji w nowym środowisku, dzieciom zagranicznych inwestorów w Polsce. Gościliśmy już dzieci z Finlandii, z Francji, z Chin, z Białorusi oraz Litwy.

Nasze osiągnięcia >